Co można zwiedzić w Kłodzku?

Krótka zajawka tego, co można zwiedzić i zobaczyć w Kłodzku i najbliższych okolicach.

Zdecydowałeś się spędzić swój czas wolny w pięknej Kotlinie Kłodzkiej. Dokonałeś najlepszego możliwego wyboru w postaci Apartamentu Fabryka Endorfin i co dalej… Pomożemy zatem zorganizować czas.

Kłodzko oferuje kilka naprawdę fajnych punktów zwiedzania. Zacznijmy od Twierdzy Kłodzkiej. Świetne miejsce! Podziemne Labirynty, Donjon, Lazaret oraz Bastion Wieżowy to punkty Twierdzy, które każda osoba odwiedzająca Kłodzko musi koniecznie poznać. To wyprawa na naprawdę kilka godzin. Z bastionu górującego nad Kłodzkiem można podziwiać cała panoramę miasta. Widać też oczywiście nasz Apartament Fabryka Endorfin :-).

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest Kościół Jezuitów. To bardzo stary zabytek. Rozpoczęcie budowy datowane jest na 1365r. Dwie epoki stylowe – późny gotyk i barok zaważyły najmocniej na charakterze architektury i wystroju wnętrza świątyni. Naprawdę warto zobaczyć!

Po odwiedzinach w Kościele Jezuitów czas zwiedzić kolejne opactwo w Kłodzku. Klasztor Franciszkanów zbudowany w latach 1626 – 1631. Więcej o architekturze i historii tego miejsca przeczytasz tutaj.

Który pierwszy? Ten w Kłodzku czy ten w Pradze Czeskiej. To dysputa historyków trwająca od lat. Mowa oczywiście o gotyckim Moście Wita Stwosza na Młynówce w Kłodzku. Trzeba tam być, podobnie jak w Pradze. Ekipa Fabryki Endorfin uważa, że ten w Kłodzku jest starszy 🙂

Co warto jeszcze zwiedzić w Kłodzku? Na pewno Stare Miasto. Trzeba przejść się starymi uliczkami, szczególnie wieczorem, kiedy ciepłe światło lamp ulicznych podkreśla niesamowitość tego miejsca. Przez Stary Rynek wiedzie kilka pieszych szlaków widokowych…Zainteresowani? Naprzód!

Od kilku lat mamy Małą Europę w Kotlinie Kłodzkiej. To MiniEuroland położony na granicy Miasta Kłodzko. Pozycja na pewno “must have” grafiku każdego turysty.

Oczywiście po pełnym emocji dniu zawsze fajnie jest wrócić do naszego Apartamentu Fabryka Endorfin, gdzie w spokoju i ciszy odpoczniecie przed emocjami kolejnego dnia odpoczynku…

Pomysły na inne ciekawe wycieczki odkrywające piękno Dolnego Śląska i Kotliny Kłodzkiej znajdziesz na naszym blogu.